نمونه شرط داوری در قراردادها و معاملات املاک

/ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ / بدون دیدگاه / در یادداشت‌ها / توسط

 

نمونه شرط  داوری در قرارداد ها و معاملات املاک-ایران داوری

نمونه شرط  داوری در قرارداد ها و معاملات املاک

نمونه شرط داوری در قرارداد ها و معاملات املاک در این نوشتار گنجانده شده است. با توجه به این که در بسیاری از قراردادها و معاملات املاک، می توان حل اختلاف و دعاوی را به داوری، ارجاع نمود‌. لذا آگاهی از این امر اهمیت فراوانی خواهد داشت.

این امر مستلزم آن است که در قراردادها و معاملات املاک یک شرط داوری، گنجانده شود که البته متن شرط داوری باید دقیق و صحیح باشد تا خودش تبدیل به منشا اختلاف نشود.

در قرارداد جداگانه نیز می توان برای ارجاع اختلاف به داوری، توافق نمود.

در این نوشتار نمونه ای از یک شرط داوری در قراردادها و معاملات املاک را تقدیم می دارم

کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به صادق رئیسی کیا فرزند علی به شماره شناسنامه …..و کد ملی …..به نشانی تهران میدان هفت تیر ابتدای خیابان بهار شیراز جنب اداره پست پلاک ۴ طبقه ۴ واحد ۱۱ به شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۲۳۲۷۹ و ایمیل s.raeisikia@gmail به عنوان داور مرضی الطرفین، ارجاع می گردد . تا برابر با موازین مندرج در این قرارداد و مطابق با قوانین مربوطه کشور با رأی داور، بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد.

داور مرضی الطرفین که با امضاء ذیل این قرارداد، قبول داوری نموده است علاوه بر مقررات حاکم، عرف معاملاتی و صنفی و تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود.

شرط داوری حاضر، موافقتنامه ای مستقل از قرارداد اصلی، قلمداد می‌شود و در هر حال، لازم الاجراء است.

داور مرضی الطرفین، مکلف است حداکثر تا یکصد روز کاری پس از دریافت درخواست طرفین یا یکی از آنها اقدام به رسیدگی و صدور رای داوری نماید.

ایمیل و نشانی های طرفین این قرارداد برای ابلاغ اوراق داوری و همچنین ابلاغ رای داوری به شرح زیر خواهد بود.

تاکید می گردد داور مرضی الطرفین می تواند ابلاغ رای از طریق ارسال آن به ایمیل اعلام شده طرفین در ذیل را نیز به عنوان یکی از شیوه های ابلاغ رای بکار گیرد.

نشانی طرف اول …. و ایمیل …

نشانی طرف دوم ….و ایمیل …

در تمدید مدت داوری و تشخیص چگونگی و شیوه ابلاغ رای داوری، تشخیص داور مرضی الطرفین برای طرفین قرارداد، حجت و قطعی می باشد.

ایران داوری به عنوان مرکز تخصصی داوری با حضور مشاوران متخصص و داوران مجرب و کارآزموده آماده ارائه خدمات حقوقی خود می باشد.

درباره نویسنده صادق رئیسی‌کیا متخصص در امور داوری، حقوق تجارت، مدیریت حقوقی هولدینگ ها و شرکت های بزرگ، مشاور در قراردادها و دعاوی ناشی از قراردادها
مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *