آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل ماده ۲۸ قانون اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری

/ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ / بدون دیدگاه / در قوانین داوری داخلی / توسط

هیئت‌های داوری و کارشناسی اتاق ایران

ماده ۱ – هیئت‌های موضوع تبصره ذیل ماده ۲۸ قانون اصلاح پاره‌ای از قوانین دادگستری مصوب ۱۳۵۶ با عنوان هیئت‌های داوری و کارشناسی مشخص می‌شوند.

ماده ۲ – تعیین تعداد هیئت‌های داوری و کارشناسی در هر یک از حوزه‌های قضایی کشور با اتاق بازرگانی و صنایع و معادن است و هرگاه وزارت دادگستری تعداد هیئت‌های داوری و کارشناسی متشکله در حوزه‌ای را کافـی نداند، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن طبق پیشنهاد وزارت دادگستری به تعداد آن خواهد افزود.

ماده ۳ – اعضای هیئت‌های داوری و کارشناسی در مرکز بنا به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تصویب هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و در حوزه‌های قضایی استان‌های دیگر به پیشنهاد رؤسای شعب اتاق و تصویب هیئت‌رئیسه شعـب اتـاق بازرگانـی و صنایـع و معـادن ایران از بین اشخاص حقیقی و نیز نمایندگان قانونی مؤسسات حقوقی عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و شعب آن‌ که بصیر در امور بازرگانی و مقیم حوزه قضایی استان مربوط باشند و مستخدم دولت هم نباشند انتخاب می‌شوند.

ماده ۴ – چنانچه در طول مدت مقرر در قانون اعضای هیئت‌های مذکور بعضاً استعفا دهند یا فوت شوند یا به علتی از علل قادر به ادامه کار نباشند بنا به پیشنهاد رئیس اتاق و تصویب هیئت‌رئیسه اتاق مربوط بلافاصله تشکیل جلسه می‌دهد و عضو یا اعضای جانشین را انتخاب و به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد.


  • تلفن تماس برای دریافت مشاوره و خدمات داوری: 02188321088 و 02188323279
  • تلفن همراه برای طرح درخواست مشاوره و خدمات داوری: 09123836621 و 09122985077
  • ایمیل برای طرح سوالات و درخواست ها و ارسال مدارک: irandavary@gmail.com
  • تلفن همراه برای ثبت نام در دوره های آموزش داوری: 09059298683

درباره نویسنده مدیریت "ایران داوری" ایران داوری یک سازمان داوری غیر دولتی و تخصصی است که بر اساس یک شیوه منظم داوری، برترین و با کیفیت ترین خدمات داوری را به مدیران و فعالان اقتصادی، ارائه می نماید.
مطالب مشابه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *